Prantsusmaa - Pariis-Normandia (A13-A14) teemaksu ümberkujundamine kaugloetavaks

12.06.2024

Pariis-Normandia kiirteed (A13 / A14) muudetakse ümber kaugloetava (free flow) kiirteemaksuga alaks. Kiirteedel A14 ja A13 (ainult Heudebouville'i juurdepääsu kaudu) ei ole enam vaja peatuda kiirteel teemaksu maksmiseks. Liiklusradade kohale paigaldatud kaamerad ja andurid loevad numbrimärke ja salvestavad tasulisi läbisõite.

A14 (Montessoni ja Chambourcy objektid) lähevad üle kaugloetavale teemaksule 19. juunil 2024. Esimesed juurdepääsud maanteel A13 peaksid samuti olema avatud enne kuu lõppu, kuid kuupäev tuleb veel kinnitada.

Teemaksu tasumiseks on mitu erinevat viisi:

• veoettevõtjad saavad jätkata oma teemaksukaartide kasutamist. Sel juhul ei muutu midagi. Siiski on rõhutatud, kui oluline on maksemärgis kindlalt tuuleklaasile kinnitada, et vältida makseteatise saamist.

• Interneti-makse veebisaidi www.sanef.com  kaudu – 72 tunni jooksul pärast iga reisi või looge Sanefi kliendikonto ja valige läbipääsude automaatne tasumine kaugloetava teemaksu kaudu. Pange tähele, et tasuta teemaksude sait www.sanef.com  täiendatakse esmaspäeva 17. juunil päeva lõpuks.

• Füüsiline maksepunkt – kaugloetava teemaksu tasumine on samuti võimalik 72 tunni jooksul pärast reisi ühes 10 000 müügipunktist Nirio võrgus.

Täiendav teave on saadaval SANEFi koostatud kommunikatsioonimaterjali kaudu:

• esitlus inglise keeles Free-flow-presentation_Groupe Sanef_electronic-toll-badge issuers_ENG.pdf

Allikas SANEF

Koostööpartnerid