Prantsusmaa - sigade Aafrika katku ennetamise kampaania vedajatele

10.07.2024

Prantsusmaa põllumajandus- ja toidusõltumatuse ministeerium käivitab kampaania sigade Aafrika katku võimaliku leviku kohta kogu Euroopas. 2024. aasta juuli algusest novembri lõpuni kestva kampaania eesmärk on tõsta kõigi nende inimeste teadlikkust, kelle tegevus hõlmab piiriületust. Kuigi haigus on inimestele kahjutu, on see nakkav ja surmav sigadele ja metssigadele ning sellel on tõsised majanduslikud tagajärjed põllumeestele ja kogu sealihatööstusele. Kuigi viiruse levik on endiselt väga piiratud, hoiatab ministeerium võimaliku leviku eest kogu Euroopas. Itaalias ja Saksamaal on metssigadel avastatud mitmeid haigusjuhtumeid. Sel põhjusel kutsuvad FNTR ja Prantsuse ministeerium üles valvsusele.

Viirusel on pikk eluiga, sealhulgas lihas ja vorstitoodetes. Seetõttu on oluline mitte tuua sealihast või metssealihast valmistatud toitu välismaalt, eriti sigade Aafrika katkust mõjutatud aladelt. Kampaania sisaldab konkreetseid sõnumeid iga asjakohase rühma jaoks. Selles kutsutakse rahvusvahelisi veoettevõtjaid üles viskama toidujäägid selleks ettenähtud suletud prügikastidesse, et vältida toidujäätmete sattumist metssigade söögiks (eriti metsaaladega ümbritsetud puhkealadel). Sigade transportimisel tuleb sõiduk pärast mahalaadimist puhastada ja desinfitseerida.

Kampaania kohta lisateabe saamiseks vaadake kampaanialehtei, mis on saadaval ka mitmes keeles Campagne « Peste porcine africaine » : le kit de communication | Ministère de l'Agriculture et de la Souveraineté alimentaire.

Allikad FNTR ja Prantsusmaa põllumajandus- ja toiduainete sõltumatus

Koostööpartnerid